Pomoc statystyczna

Pomoc statystyczna

Codziennie zasypują nas wyniki sondaży, z których dowiadujemy się, co cechuje statystycznego Polaka. Naukowcy chwalą się odnalezieniem kolejnych związków pomiędzy tym, co jemy, a tym, na co chorujemy. Wielkie koncerny farmaceutyczne prowadzą badania z zakresu biostatystyki, szukając najlepszych metod leczenia. Na forach pojawiają się prośby studentów o pomoc statystyczną, a doktoranci prowadzą statystyki do doktoratu, które są istotną częścią ich rozprawy. Skąd i po co takie zamieszanie wokół analiz statystycznych?


Fundamentem przygotowania dobrej pracy naukowej jest rzetelna i solidna baza danych statystycznych na następnie jej analiza. Nasz zespół ekspertów zapewnia pomoc statystyczną na każdym etapie. Granty, doktoraty, habilitacje, publikacje naukowe a także projekty komercyjne.


Do czego potrzebna jest nam pomoc statystyczna?

Gdyby nie było statystyki, zbadanie wielkości zarobków w Polsce wymagałoby przepytania każdego obywatela o jego dochody. Analizy do prac naukowych także musiałyby uwzględnić wszystkie przypadki występowania danego zjawiska. Pomijając wykonalność takiego zadania, wymagałoby to niewyobrażalnych nakładów sił i środków. Na szczęście można to ominąć, korzystając z dobrodziejstw różnorodnych metod kryjących się pod wspólnym hasłem - analizy statystyczne. Ich siła polega na tym, że mając wiedzę na temat stosunkowo niewielkiej grupy przypadków (osób, jednostek chorobowych, genów, itp.), możemy wysnuć wnioski na temat ogółu. Tę niewielką grupę nazywamy „próbą”, ogół – „populacją”

 


Pomoc statystycznaCzym zatem jest pomoc statystyczna?

Statystyka sięga swymi korzeniami do starożytności, kiedy zaczęto przeprowadzać spisy ludności czy zasobów materialnych państwa w niemal wszystkich ważnych cywilizacjach. Pomoc statystyczna sprowadzała się jednak wówczas, jak i w kilkunastu późniejszych wiekach, tylko do samego zbierania danych oraz próby wyciągnięcia z nich informacji potrzebnych władcom. Z kolei dopiero od XVII silniej związała się z matematyką, a konkretniej z powstałą wówczas teorią prawdopodobieństwa, i właściwie z tym podejściem kojarzone są dzisiejsze analizy statystyczne. Pokolenia matematyków pracowały (i nadal pracują) nad tym, z czego dzisiaj tak często korzystamy.


No dobrze. A jak się do tego zabrać?

Obliczenia do prac naukowych poprzedzone są żmudnym procesem przygotowania. Naukowiec musi zastanowić się, co chce zbadać, co jest jego „populacją”, jakie hipotezy chce zweryfikować i w jaki sposób może to zrobić. Pomoc statystyczna jest jednym z ostatnich elementów, których potrzebuje badacz – gdy dane są już rzetelnie zebrane, można przejść do przeprowadzenia analiz statystycznych, pamiętając o weryfikacji założeń, ograniczeniach używanych narzędzi i wiszącej nad tym wszystkim niepewności związanej z probabilistycznymi korzeniami statystyki.


Brzmi strasznie?
Pomoc statystyczna

Dostępność szerokiego wachlarza programów statystycznych sprawia, że od wyciągnięcia potrzebnych informacji z zebranego zbioru danych dzieli badacza zwykle jedynie kilka kliknięć, mogłoby się więc wydawać, że nie będzie on potrzebował pomocy statystycznej. Jednak warto zdawać sobie sprawę z mechanizmów używanych metod, aby wnioski wyciągane, np. na temat „statystycznego Polaka”, były rzeczywiście sensowne i wartościowe.

 

Nasza oferta analityczna

Jeśli potrzebna jest Ci specjalistyczna pomoc statystyczna, możesz przekazać to zadanie profesjonalnym statystykom z naszego zespołu. Udzielimy Ci kompleksowego wsparcia na każdym etapie realizacji projektu statystycznego.

Prowadzimy obliczenia do prac naukowych, a także profesjonalne analizy statystyczne dla medycyny, farmacji oraz każdej innej branży biznesu. Zajmujemy się także projektowaniem metodologii badań, gromadzeniem danych w doskonale zabezpieczonej bazie oraz przygotowywaniem opracowań statystycznych w formie raportu.
 

Zaufaj naszemu 15-letniemu doświadczeniu oraz wysokim kompetencjom!
Gwarantujemy, że skorzystanie z naszej pomocy statystycznej to optymalny wybór!

Polecane serwisy:
12 miesięcy gwarancji
pomoc w recenzji
dr Marian Płaszczyca
Telefon (+48) 666069834
Email statystyka@biostat.com.pl