Statystyka – Porady | Analizy | Opracowania | Obliczenia | Pomoc statystyczna

Redakcja polskiej edycji Forbesa opublikowała ranking najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. W gronie laureatów Diamentów Forbesa 2023 znalazła się spółka Biostat, która uplasowała się w pierwszej setce rankingu.

 

Tegoroczny ranking redakcja Forbesa przygotowała razem z  firmą Dun & Bradstreet. Metodologia rankingu opiera się na szwajcarskiej metodzie wyceny spółek. Uwzględnia ona wyniki finansowe i wartość aktywów w ostatnich pięciu latach. Pod uwagę brane są tylko i wyłącznie firmy o dodatnim wyniku finansowym, niebędące w upadłości bądź likwidacji oraz o współczynniku ryzyka niższym niż 4. Efektem prac audytorów jest zestawienie najdynamiczniej rozwijających się spółek w Polsce. Łącznie to 11 819 przedsiębiorstw, które odnotowały co najmniej 10-procentowy wzrost wartości.

 

W klasyfikacji małych firm z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł, Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat®  zajęło 83. miejsce w rankingu ogólnopolskim i 15. miejsce w województwie śląskim.

 

- Tak wysoka pozycja w rankingu Diamentów Forbesa to dla nas ogromne wyróżnienie. Z dobrych wyników finansowych spółki cieszymy się tym bardziej, że ranking obejmuje trudny dla wszystkich okres pandemii koronawirusa i wybuchu wojny w Ukrainie. Ranking potwierdza, że nasza strategia inwestowania w innowacyjne projekty była i jest właściwa – komentuje wyniki Diamentów Forbesa prezes zarządu Biostatu Rafał Piszczek.

 

Biostat specjalizuje się w badaniach klinicznych i obserwacyjnych, analizach statystycznych, badaniach naukowych dla uczelni i jednostek naukowych, badania marketingowych, badaniach satysfakcji pracowników i klientów, badaniach rynku i opinii, tworzeniu oprogramowania dla badań klinicznych i placówek ochrony zdrowia. Biostat ma również duży wkład w rozwój telemedycyny w Polsce poprzez uruchomienie platformy telemedycznej haloDoctor.

 

W marcu 2023 roku polskie Ministerstwo Zdrowia umieściło 2 projekty Biostatu – eCRF.biz.pl oraz Medfile EDM na „Mapie Innowacji w ochronie zdrowia”. Biostat od czterech lat jest również w prestiżowym gronie 63 centrów badawczo-rozwojowych, certyfikowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

 

Strategia rozwoju spółki zakładka również ekspansję na rynki zagraniczne. Na początku 2023 roku uruchomiona została wersja programu Medfile na rynek norweski. W kolejnych latach firma planuje wdrożenie tego oprogramowania na pozostałe rynku zachodnioeuropejskie.

 

Dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek, członek zarządu i udziałowiec Biostatu zaznacza, że sukcesy spółki w minionych latach to efekt pracy zaangażowanego zespołu specjalistów.

 

- Z roku na rok nasz zespół poszerza się o wysokiej klasy specjalistów z branży badań klinicznych, IT i szeroko pojętych badań marketingowych. Nasza wysoka pozycja w rankingu Diamentów Forbesa to właśnie ich zasługa – podkreśla Ewa Tkocz-Piszczek.

©2013 Statystyka.eu
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt