Statystyka – Porady | Analizy | Opracowania | Obliczenia | Pomoc statystyczna

Zwiększ swoje kompetencje nie wychodząc z domu dzięki szkoleniom online. Zrozum statystykę i prowadź badania kliniczne jako Monitor Badań Klinicznych.

 

Statystyka w badaniach klinicznych

Badania kliniczne są niezbędne dla rozwoju medycyny, mimo znacznego postępu nadal nie potrafimy skutecznie leczyć pewnych chorób. Badania kliniczne pozwalają na potwierdzanie lub odrzucanie klinicznych i farmakologicznych skutków działania danego leku bądź kuracji.

W obszarze medycyny swoje zastosowanie znalazła również statystyka w zależności od potrzeby, używa się jej przy badaniach promujących leki, badaniach metod leczenia, wykonywaniu analiz medycznych, ale przede wszystkim w badaniach klinicznych. Statystyka ma kluczowe znaczenie przy zapobieganiu błędnych interpretacji wyników, które mogą odwieść badaczy od sukcesu lub co gorsza utwierdzić ich w błędnym przekonaniu.

Statystyka w badaniach klinicznych pełni bardzo dużą rolę ze względu na swoją obecność w każdym etapie badania. Począwszy od planowania, gdzie statystycy skupiają się na doborze próby, metod statystycznych. Kończąc na analizie zebranych danych, wykonaniu testów i sformułowaniu wniosków badawczych.

Warto zwrócić uwagę, że w badaniach z zakresu medycyny wykorzystuje się zarówno mniej jak i bardziej rozbudowane metody statystyczne. Wybór narzędzi badawczych zależy więc od indywidualnych potrzeb badania, inaczej podchodzi się do badań testowych preparatów medycznych a inaczej do analizy skuteczności leków dostępnych na rynku. 

 

Szkolenia z zakresu statystyki

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® świadczące usługi statystyczne w badaniach klinicznych od ponad dekady zaprasza do udziału w kursach statystycznych. Nasza doświadczona kadra składająca się między innymi z wykładowców akademickich i statystyków posiadających doświadczenie we współpracy z czołowymi przedsiębiorstwami z branży medycznej jak Pfizer czy Chiesi przygotowała wiele szkoleń w 3 przystępnych formach.

Webinary (na żywo)

Webinary odbywają się na platformie do rozmów online, gdzie grupa łączy się z ekspertem. Wybierając taki rodzaj szkolenia zyskujesz bezpośredni kontakt z ekspertem po zakończonym webinarze otrzymujesz certyfikat ukończenia kursu.

Zalety

Wady

→ Bezpośredni kontakt z ekspertem

→ Materiały w formie prezentacji

→ Nagranie webinaru

→ Dostęp do narzędzi statystycznych np. R

→ Certyfikat ukończenia kursu

→ Konieczność dopasowania się do terminu szkolenia

 

Szkolenia online

Wybierając szkolenie w formie online nie musisz czekać na rozpoczęcie kursu, w momencie zakupienia danego szkolenia otrzymujesz dostęp do platformy e-learningowej na miesiąc, gdzie wcześniej przygotowane materiały zostały udostępnione. Szkolenie online zwieńczone jest krótkim testem, który należy zdać, aby otrzymać certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.

Zalety

Wady

→ Szkolenie można wykonywać w dowolnym czasie

→ Materiały w formie prezentacji

→ Materiały w formie wideo dotyczące zagadnień

→ Dostęp do narzędzi statystycznych np. R

→ Konkurencyjna cena

→ Certyfikat ukończenia kursu

→ Brak bezpośredniego kontaktu z ekspertem

→ Konieczność ukończenia testu w celu uzyskania certyfikatu

 

Szkolenia dla grup zorganizowanych

Szkolenia dla grup zorganizowanych są formą głównie skierowaną dla przedsiębiorstw, które chcą zwiększyć kompetencje swoich pracowników. Decydując się na szkolenie dla grupy zorganizowanej możesz dobrać tematykę i formę szkolenia do aktualnych potrzeb. W naszej ofercie znajdują się tematy takie jak:

 • Statystyka w badaniach klinicznych,
 • Podstawy statystyki,
 • Statystyczna interpretacja wyników badań klinicznych i publikacji naukowych,
 • Analizy danych w badaniach toksykologicznych i ekotoksykologicznych,
 • Analizy przeżycia (m.in. krzywe Kaplana-Meiera),
 • Podstawy korelacji i regresji,
 • Podstawy prognozowania,
 • Testy statystyczne,
 • Analizy statystyczne w naukach ekonomicznych i społecznych,
 • Modele statystyczne i ich rodzaje,
 • Analizy czynnikowe i analizy skupień,
 • Podstawy statystyki z wykorzystaniem R,
 • Statystyka w ekonomii i biznesie,
 • Szacowanie liczebności próby (sample size), analiza mocy testu.

Zalety

Wady

→ Bezpośredni kontakt z ekspertem

→ Możliwość wyboru tematyki szkolenia

→ Możliwość wyboru formy szkolenia

→ Możliwość dostosowania terminu

→ Indywidualnie przygotowane materiały

→ Dostęp do narzędzi statystycznych

→ Certyfikat ukończenia kursu

→ Konieczność zebrania co najmniej 4 osobowej grupy

 

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie z zakresu statystyki w badaniach klinicznych.

Szkolenia z zakresu statystyki prowadzone są na różnych poziomach, dlatego każdy niezależnie od poziomu wiedzy znajdzie kurs dla siebie. Cykl szkoleń „Statystyka w badaniach klinicznych” składa się z trzech uzupełniających się szkoleń o różnym poziomie zaawansowania, ukończenie całego cyklu przygotowuje do pracy jako Monitor Badań Klinicznych.

Decydując się na wybranie szkolenia przeprowadzanego przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® uzyskasz certyfikat ukończenia kursu statystycznego, ale co ważniejsze praktyczną wiedzę na temat zagadnień i z łatwością odnajdziesz się na każdym etapie badania klinicznego.

Dzięki zebranej wiedzy pomożesz zaprojektować badania kliniczne dobierają próbę badawczą przed rozpoczęciem badania. W trakcie badania będziesz w stanie samodzielnie nadzorować spływające dane, a po zakończeniu realizacji badania opracujesz analizy statystyczne.

Skorzystaj z naszej ciągle rozwijającej się oferty i zobacz harmonogram kursów!

 

©2013 Statystyka.eu
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt