Statystyka – Porady | Analizy | Opracowania | Obliczenia | Pomoc statystyczna

Podstawy statystyki – to propozycja szkolenia przygotowana przez ekspertów Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat® dla osób rozpoczynających przygodę ze statystyką.

Kurs „Podstawy statystyki” pozwala kursantom zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami statystyki opisowej. Słuchacz dowiaduje się czym są takie pojęcia jak dane ilościowe i jakościowe, cecha, miary położenia czy dyspersji, rodzaje rozkładów oraz obserwacje odstające. Prowadząca szkolenie tłumaczy również specyfikę zależności korelacyjnych oraz jakie miary korelacji wyróżniamy.

 

Kurs został podzielony na 8 lekcji. Na ich realizację będziesz potrzebował około 8 godzin. Kupując dostęp online masz dostęp do zawartości szkolenia 24 godziny na dobę. Podsumowaniem kursu jest składający się z 10 pytań quiz. Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

 

Kurs „Podstawy statystyki” to niezbędna dawka wiedzy dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze statystykę. A te kompetencje są niezbędne dla osób pracujących lub przygotowujących się do pracy na takich stanowiskach jak: asystent badań klinicznych (CTA), monitor badań klinicznych (CTR). Znajomość podstaw statystyki jest również nieodzowna dla lekarzy i naukowców biorących udział w badaniach klinicznych lub publikujących prace naukowe.

 

Autorką kursu jest dr Aneta Piechaczek - statystyk i ekonometryk. W latach 2017-2021 pracownik Pracowni Zastosowań Matematyki w Ekonomii AGH. Doktor w dziedzinie nauk społecznych, rozwijająca w swojej dysertacji zagadnienia bardziej zaawansowanych analiz statystycznych w naukach społeczno-ekonomicznych. W 2021 roku nominowana do Lauru Dydaktyka AGH. Autorka i współautorka kilku publikacji naukowych związanych z analizą danych i statystyką. Statystyk Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat®.

 

 

Dodajmy, że w ofercie Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® znajdują się również inne kursy online:

 

 

Ofertę uzupełniają pakiety szkoleń:

 

  • Pakiet szkoleń statystyka w badaniach klinicznych (od 1 do 3) - sprawdź
  • Pakiet szkoleń statystyka w medycynie A-Z - sprawdź
  • Pakiet wprowadzenie do statystyki - sprawdź
©2013 Statystyka.eu
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt