Statystyka – Porady | Analizy | Opracowania | Obliczenia | Pomoc statystyczna

 

Znajomość podstawowych pojęć i zagadnień z zakresu statystyki to „must have” dla osób, które myślą o pracy w branży badań klinicznych. W Centrum Badawczo-Rozwojowym BioStat® jeszcze w sierpniu rusza nowa edycja szkoleń „Statystyka w badaniach klinicznych”.

Podczas I części kursu „Statystyka w badaniach klinicznych” uczestnicy poznają podstawowe pojęcia z zakresu statystyki. Kurs został podzielony na 2 dni nauki po 6 godzin lekcyjnych. Zagadnienia kursu organizatorzy podzielili na 5 bloków tematycznych:

  • Pomiar i poziomy pomiaru (1 godz.)
  • Miary tendencji centralnej i miary dyspersji (1 godz.)
  • Podstawowe pojęcia wnioskowania (2 godz.)
  • Przegląd testów statystycznych parametrycznych i nieparametrycznych (4 godz.)
  • Korelacje (2 godz.).

Szkolenie dedykowane jest dla osób, które wiążą swoją przyszłość z branżą badań klinicznych. Wiedza z podstaw statystyki potrzebna jest m.in. w pracy na stanowisku monitora badań klinicznych (CRA) oraz asystenta badań klinicznych (CTA).

 

W trakcie szkolenia kursanci zapoznają się ze specyfiką analizy statystycznej, nauczą się poprawnej terminologii, poznają teoretyczne pojęcia i praktyczne przykłady ich zastosowania, zyskają wiedzę o konkretnych procedurach obliczeniowych i sposobach na automatyzację tych obliczeń. Dowiedzą się również jakie problemy występują w praktyce statystyki badań klinicznych – wylicza dr Andrzej Tomski, który poprowadzi szkolenie.

 

Uczestnicy kursu prócz udziału w webinarze otrzymają autorskie materiały szkoleniowe, do których będą mogli wracać w dowolnej chwili.

Kurs „Statystyka w badaniach klinicznych” odbędzie się online w formie webinaru w dniach 22-23 sierpnia 2022 roku, w godzinach od 10:00 do 15:00.

Po szkoleniu kursanci otrzymają certyfikat Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat.

Dr Andrzej Tomski to jeden z ekspertów Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat®. Wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Matematyki. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, doktor matematyki. Specjalizuje się w biomatematyce, w BioStat pełni funkcję osoby odpowiedzialnej za obszary statystyczne w badaniach klinicznych (plany analiz, dobór metod, opracowania statystyczne).

Dodajmy, że dla osób, które nie mogą wziąć udziału w kursie w powyższym terminie, Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat® ma ofertę szkolenia w formie materiałów dostępnych na platformie online. Kursanci po wykupieniu szkolenia mają dostęp do kursu przez okres 30 dni – zobacz ofertę szkoleniową Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat®.

 

BioStat® od kilku lat posiada status Centrum Badawczo-Rozwojowego, co lokuje firmę w wąskim gronie 54 ośrodków badawczych tego typu w Polsce, obok takich marek jak AstraZeneca czy MSD. Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat® realizuje projekty badawcze dla największych światowych firm farmaceutycznych, wiodących instytutów naukowych i uczelni, dynamicznych start-upów oraz instytucji rządowych.

Z Biostatem współpracują firmy farmaceutyczne ze światowej czołówki: Adamed, AstraZeneca, Celon Pharma, Chiesi, Egis, Exeltis, Novartis, Pfizer, Polpharma, Servier czy Takeda.

©2013 Statystyka.eu
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt