Statystyka – Porady | Analizy | Opracowania | Obliczenia | Pomoc statystyczna

„Statystyka w badaniach klinicznych cz. 3” to propozycja kursu online dla osób, które mają już opanowane podstawy statystyki i zrealizowały pierwsze dwie części tego szkolenia.

 

Szkolenie „Statystyka w badaniach klinicznych cz. 3” to ostatnia część kursu, dla osób na poziomie zaawansowanym. Szkolenie to kontynuacja pierwszej i drugiej części tego kursu. Trzecia część poszerza tematykę o zaawansowane metody statystyczne, doskonaląc Twoje umiejętności pracy nad badaniami klinicznymi.

 

W trakcie tego szkolenia dokładnie omówimy najczęściej wykorzystywane testy i modele w badaniach klinicznych, takie jak krzywe Kaplana-Meiera, model Coxa, liniowe modele efektów mieszanych, a także różne metody szacowania wielkości próby dla tego rodzaju badań. Nie tylko zapoznasz się z teorią tych zagadnień, ale również nauczysz się praktycznych obliczeń w środowisku RStudio. Ponadto, przedstawimy kierunki, w jakie zmierzają współczesne badania kliniczne.

 

Dzkolenie pozwoli Ci opanować zaawansowane zagadnienia związane zarówno z badaniami klinicznymi, jak i statystyką, która w nich odgrywa kluczową rolę.

 

Kurs skierowany jest do osób, które już posiadają podstawową wiedzę z zakresu statystyki, ale pragną ją poszerzyć i dowiedzieć się, jakie modele znajdują realne zastosowanie w badaniach klinicznych. W trakcie kursu poruszymy również faktyczne problemy związane z modelowaniem statystycznym w tej dziedzinie, które zazwyczaj są pomijane w typowych kursach statystycznych.

 

Kurs polecamy szczególnie osobom zaangażowanym w badania kliniczne, które posiadają teoretyczną wiedzę z zakresu statystyki i pragną zobaczyć jej praktyczne zastosowanie w tej dziedzinie. Również pracownikom naukowym oraz osobom o wykształceniu zbliżonym do statystycznego, które mają zamiar poszerzyć swoje kompetencje w zagadnieniach związanych z medycyną i badaniami klinicznymi, gorąco polecamy uczestnictwo w tym szkoleniu.

 

Kurs podzielony został na 7 lekcji oraz 2 filmy z przykładami w języku R. Łączna długość materiałów to ok. 10 godzin nagrań. Kupując dostęp online masz dostęp do zawartości szkolenia 24 godziny na dobę. Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

 

Autorem kursu jest dr Andrzej Tomski - wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Matematyki. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, doktor matematyki i Specjalizuje się w biomatematyce, w BioStat pełni funkcję osoby odpowiedzialnej za obszary statystyczne w badaniach klinicznych (plany analiz, dobór metod, opracowania statystyczne).

 

Zapisz się już teraz na kurs „Statystyka w badaniach klinicznych cz. 3”

 

Przypomnijmy, że oferta szkoleniowa Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® obejmuje kursy online:

 

 

©2013 Statystyka.eu
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt