Statystyka – Porady | Analizy | Opracowania | Obliczenia | Pomoc statystyczna

 

Badania kliniczne to jedna z najbardziej pożądanych branż na rynku pracy. Decyduje o tym możliwość udziału w ciekawych, często międzynarodowych projektach oraz wysokie zarobki. Co ciekawe, poszukiwanymi specjalistami w tej branży są statystycy, a na większości stanowisk wymagana jest znajomość podstaw statystyki.

 

Po co statystyka w badaniach klinicznych?

Pracę w branży badań klinicznych najczęściej oferują firmy CRO (Contract Research Organization), odpowiedzialne za realizację i nadzorowanie badań klinicznych. Najczęściej w portalach rekrutacyjnych znajdziemy oferty pracy na stanowiska:

  • asystent badań klinicznych (CTA),
  • monitor badań klinicznych (CRA),
  • analityk
  • statystyk
  • project manager.

 

Z treści ogłoszeń wynika, że wykształcenie medyczne i około medyczne jest mile widziane, ale nie konieczne. W przeciwieństwie do statystyki, bez której trudno sobie wyobrazić pracę w CRO.

 

Rafał Piszczek – prezes zarządu Biostatu – jednej z wiodących firm CRO w Polsce tłumaczy to tak:

Wiedza z zakresu podstaw statystyki i analizy danych jest potrzebna jest niemal na każdym etapie badania klinicznego. Z naszych doświadczeń wynika, że każdy kto marzy o karierze w branży CRO, musi znać najważniejsze zagadnienia z zakresu statystyki i swobodnie operować podstawowymi pojęciami oraz narzędziami statystycznymi – mówi Rafał Piszczek.

 

 

Praca w badaniach klinicznych. Jak jej szukać?

Osoby zainteresowane pracą w branży badań klinicznych, poszukiwania mogą rozpocząć od dokładnej analizy ogłoszeń i oczekiwań pracodawców. Takie ogłoszenia możecie znaleźć na przykład na stronie Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat. W tym samym miejscu znajdziecie również wiele przydatnych artykułów poświęconych specyfice pracy w badaniach klinicznych.

 

W drugim kroku, warto pomyśleć o uzupełnieniu swoich kwalifikacji pod kątem wymagań znajdujących się w ogłoszeniach o pracę. Na rynku oferowane są szkolenia pozwalające nabyć wiedzę m.in. w obszarze statystyki. Ze względu na wygodę i dostępność coraz popularniejsze są kursy online.  Propozycjami godnymi uwagi dla kandydatów do pracy w branży badań klinicznych mogą być na przykład takie kursy jak: Podstawy statystyki, Statystyka w badaniach klinicznych czy Statystyka dla nie-statystyków.

 

©2013 Statystyka.eu
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt