Statystyka – Porady | Analizy | Opracowania | Obliczenia | Pomoc statystyczna

Prezentujemy kolejne szkolenie ze statystyki w badaniach klinicznych przygotowane przez ekspertów Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat. To propozycja dla tych, którzy w obszarze statystyki stawiają pierwsze kroki, a nowe kompetencje chcą wykorzystać w pracy w branży badań klinicznych.

Podczas kursu „Statystyka w badaniach klinicznych cz. 1” słuchacze zapoznają się z podstawowymi pojęciami z zakresu statystyki, w kontekście jej zastosowania w badaniach klinicznych.

 

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób pracujących lub aspirujących do pracy w branży badań klinicznych. Szkolenie jest więc dedykowane pracownikom lub kandydatom na takich stanowiskach jak monitor badań klinicznych (CRA) czy asystent badań klinicznych (CTA). Odrębną grupą beneficjentów kursu mogą być naukowcy i lekarze, których zainteresowania naukowe i zawodowe obracają się wokół badań klinicznych.

 

Najważniejszymi umiejętnościami, które zdobędą kursanci jest znajomość:

 

  • podstawowych pojęć stosowanych w statystyce
  • miar tendencji centralnej i dyspersji
  • sposobów jak weryfikować założenia testów parametrycznych
  • podstawowych testów parametrycznych i nieparametrycznych
  • poziomów pomiarów
  • podstaw analizy statystycznej w programie R.

 

Na kurs składa się 10 lekcji oraz 7 filmów z przykładami w języku R. Na ich realizację będziesz potrzebował około 8 godzin. Kupując dostęp online masz dostęp do zawartości szkolenia 24 godziny na dobę. Podsumowaniem kursu jest składający się z 10 pytań quiz. Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

 

Autorem kursu jest dr Andrzej Tomski - wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Matematyki. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, doktor matematyki i Specjalizuje się w biomatematyce, w BioStat pełni funkcję osoby odpowiedzialnej za obszary statystyczne w badaniach klinicznych (plany analiz, dobór metod, opracowania statystyczne).

 

Nie czekaj, zapisz się na kurs „Statystyka w badaniach klinicznych cz. 1”.

 

Podkreślmy, że po zakończeniu kursu będziesz miał możliwość podwyższenia swoich kompetencji w zakresie statystyki w badaniach klinicznych na szkoleniach:

 

Statystyka w badaniach klinicznych cz.2 >>

Statystyka w badaniach klinicznych cz.3 >>

 

Ofertę szkoleniową Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® uzupełniają kursy online:

 

©2013 Statystyka.eu
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt