Szkolenia z zakresu statystyki

szkolenia

Szkolenia z zakresu statystyki

Szukasz dobrze przygotowanego kursu statystycznego skupiającego się na praktyce? Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® gwarantuje najwyższą jakość usług i skupia się na praktycznych aspektach wykorzystania statystyki. Wybierz profesjonalne szkolenia, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Wykorzystanie statystyki w badaniach

Statystyka jest nauką zajmującą się przekształcaniem danych jakościowych i ilościowych w informacje w formie syntetycznej, które swoje wykorzystanie znajdują później w nauce oraz coraz częściej w biznesie. Statystyka posługuje się matematyką w celu weryfikacji hipotez badawczych pomagając tym samym naukowcom, ekonomistom i biznesmenom w zrozumieniu i wyciągnięciu wniosków z dostarczonych danych.

Analiza statystyczna wykorzystywana jest nawet w fazie planowania badania, dlatego obecność statystyka na każdym etapie badania jest niezwykle ważna. Wykorzystując testy statystycy weryfikują np. wielkość próby do weryfikacji hipotez.

Statystyka jest nauką ciągle rozwijającą, zwiększającą swoje znaczenie, jest narzędziem wielofunkcyjnym. Pozwala na interpretacje danych zarówno sklepu osiedlowego jak i wykorzystywana jest przy badaniach klinicznych mających na celu wyleczyć nowotwory.

Jakie korzyści może przynieść kurs statystyczny?

Niezależnie od tego w jakiej branży pracujesz, statystyka zawsze okaże się przydatna. Mimo tego, że statystykę można wykorzystywać w każdej branży najczęściej przedsiębiorstwa nie decydują się na zatrudnianie statystyków na pełen etat, dlatego pracownik posiadający kwalifikacje w tym kierunku jest niezwykle interesujący dla przedsiębiorcy.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® świadczy usługi z zakresu statystyki od 17 lat, a od niedawna zajęło się organizacją kursów statystycznych w różnych formach. Decydując się na wybór kursu od Biostat możesz zdecydować czy chcesz uczestniczyć w webinarach lub szkolenia online.

Webinary odbywają się na specjalnej platformie gdzie kilku studentów spotyka się z ekspertem. Wybierając webinar po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończneie kursu wystawiony przez jednostkę naukową. Zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwe kontakt na żywo z ekspertem, niestety istnieje konieczność dopasowania się do terminu takiego szkolenia.

Szkolenie online możesz zacząć od razu, po zakupieniu kursu otrzymujesz dostęp do platformy na, której znajdują się materiały. Po zakupie kursu masz miesiąc na ukończenie wszystkich zajęć i przystąpienie do krótkiego testu. Jeśli zaliczysz test otrzymasz certyfikat uczestnictwa wystawiony przez Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Niezależnie na, którą opcje się zdecydujesz, zyskasz specjalnie przygotowane materiały, dostep do narzędzi statystycznych i co najważniejsze praktyczną wiedzę.

Aktualnie przeprowadzamy szkolenia ze statatystyki i badań klinicznych, testów statystycznych, podstaw statystyki, statystycznej interpretacji wyników badań klinicznych i publikacji naukowych oraz wiele więcej. Oferta szkoleń będzie stopniowo zwiększana.

Dla zorganizowanych grup powyżej 4 osób istniej możliwość przygotowania indywidualnego szkolenia w wybranej formie z tematyki:

 • Statystyka w badaniach klinicznych,
 • Podstawy statystyki,
 • Statystyczna interpretacja wyników badań klinicznych i publikacji naukowych,
 • Analizy danych w badaniach toksykologicznych i ekotoksykologicznych,
 • Analizy przeżycia (m.in. krzywe Kaplana-Meiera),
 • Podstawy korelacji i regresji,
 • Podstawy prognozowania,
 • Testy statystyczne,
 • Analizy statystyczne w naukach ekonomicznych i społecznych,
 • Modele statystyczne i ich rodzaje,
 • Analizy czynnikowe i analizy skupień,
 • Podstawy statystyki z wykorzystaniem R,
 • Statystyka w ekonomii i biznesie,
 • Szacowanie liczebności próby (sample size), analiza mocy testu.

 

 

Podobne strony

Analizy statystyczne i ich znaczenie dla firm
Zobacz
Analizy statystyczne a fizyka kwantowa
Zobacz
Opracowania statystyczne
Zobacz
Statystyka jako nauka służąca wzrostowi
Zobacz
Rola analizy statystycznej w procesach badawczych
Zobacz
Przygotowanie danych do analizy statystycznej jest bardziej czasochłonna niż statystyka
Zobacz
Analiza danych - Doktorat
Zobacz
Statystyka - robota dla robota?
Zobacz
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie korzyści może przynieść kurs statystyczny?

Kurs statystyczny może przynieść wiele korzyści, niezależnie od branży, w której pracujesz. Posiadanie kwalifikacji w tym kierunku może zwiększyć Twoją wartość dla pracodawcy, ponieważ często nie decydują się oni na zatrudnienie statystyków na pełen etat.

Jakie szkolenia oferuje Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat?

Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat oferuje szkolenia z takich tematów jak statystyka w badaniach klinicznych, podstawy statystyki, statystyczna interpretacja wyników badań klinicznych i publikacji naukowych oraz analizy danych w badaniach.

Jakie są formy szkoleń w Centrum Badawczo-Rozwojowym Biostat?

Szkolenia w Centrum Badawczo-Rozwojowym Biostat odbywają się w formie webinarów i szkoleń online.

Co zyskuję uczestnicząc w webinarze?

Uczestnicząc w webinarze otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu wystawiony przez jednostkę naukową oraz kontakt na żywo z ekspertem.

Jak przebiega szkolenie online?

Po zakupie szkolenia online otrzymasz dostęp do platformy, na której znajdują się materiały. Masz miesiąc na ukończenie wszystkich zajęć i przystąpienie do krótkiego testu. Jeśli zaliczysz test otrzymasz certyfikat uczestnictwa.

Czy Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat oferuje indywidualne szkolenia dla zorganizowanych grup?

Tak, Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat oferuje indywidualne szkolenia dla zorganizowanych grup powyżej 4 osób w wybranej formie z tematyki, m.in. statystyki w badaniach klinicznych, podstaw statystyki, statystycznej interpretacji wyników badań klinicznych i publikacji naukowych oraz analizy danych w badaniach.