Dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości ankiety na temat opinii klientów?

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do różnorodnych typów ankiet. Przeprowadzanie ankiet przez właścicieli przedsiębiorstw jest niezwykle istotne. Dzięki nim mogą uzyskać wiele cennych informacji, które wpłyną pozytywnie na ich biznes. Dlatego zapoznaj się z informacjami na temat tego, co dają realizowane wysokiej jakości ankiety.

Spraw, że Twoja marka będzie niezbędna

Bardzo ważnym faktem jest posiadanie lojalnych klientów, jednak to nie wszystko. Ważne jest oferowanie takich produktów oraz usług, które stają się niezbędną rzeczą dla Twoich klientów. Z pewnością takie coś sprawi, że będziesz wyróżniał się na tle innych konkurujących przedsiębiorstw. Musisz oferować takie rzeczy, które będą idealnie skomponowane z Twoimi klientami. Tożsamość marki powinna bezproblemowo integrować się z tożsamością klientów. Marki, które wypełniają lukę w oferowaniu preferowanych produktów oraz usług, zadają swoim klientom ukierunkowane pytania, uważnie słuchają i stale aktualizują swoją ofertę, aby nadążyć za niespełnionymi oczekiwaniami. Zadając proste pytania oraz systematycznie zbierając dane, możesz zidentyfikować luki w potrzebach swoich klientów i rozwijać się tak, aby je zaspokoić. Dobrze opracowane ankiety mogą sprawić, iż Twój produkt nie tylko będzie preferowany, ale będzie także niezbędny klientom.

Ulepsz swoje działy pracownicze

Twój dział obsługi klienta jest pierwszym, a czasem też ostatnim wrażeniem, jakie klienci odnoszą na temat Twojej firmy. Pod wieloma względami jest to pierwsza możliwość przed utratą klientów. Czy istnieje lepszy sposób na ocenę, rozwiązywanie problemów i poprawę obsługi klienta, niż staranne i konsekwentne badanie opinii klientów na ten temat? Dlatego konieczne jest przeprowadzanie ankiet. Jeśli konsumenci udzielą odpowiedzi, że ich kontakt z marką był pozytywny to osoba przeprowadzająca ankietę powinna podziękować za udział. W przypadku, gdy klient podzieli się negatywną opinią konieczne jest jak najszybsze skontaktowanie się z nim i wyjaśnienie sytuacji. Ankiety są idealnym narzędziem do zbierania informacji w szybki sposób.

Słuchaj swoich klientów

Prowadzenie dialogu z firmą sprawia, że klienci czują się ważni i zaangażowani. Klienci są bardziej skłonni do osobistego zaangażowania w markę, jeśli czują, że mają na nią wpływ. Ponad połowa konsumentów bardziej przychylnie odnosi się do marek, gdy są one pozytywnie zaangażowane w mediach społecznościowych.

Wskaźnik rezygnacji klientów

Jeśli nadal zastanawiasz się, dlaczego badania opinii klientów zasługują na poświęcenie im czasu i energii, oto wyjaśnienie - pozyskanie nowego klienta jest droższe, niż utrzymanie obecnego. Warto, więc przeprowadzać ankiety wśród obecnych klientów i identyfikować ich potrzeby oraz obszary wymagające poprawy. Wykorzystując dane z ankiet i innych kontaktów z klientami, możesz nawet zidentyfikować grupy klientów, którzy są bardziej skłonni do odejścia, niż inni. Można wtedy zaoferować tym klientom zachęty i oferty, które skłonią ich do pozostania w firmie.

Teraz już wiesz dlaczego tak ważne jest przeprowadzanie badań na temat satysfakcji klientów. Jedną z najczęściej wybieranych metod ankietowania są ankiety online. Dzięki takiemu narzędziu, jak SurvGo™, które służy do przeprowadzania badań internetowych w szybki i prosty sposób zbierzesz potrzebne informacje.