Czy od lekarza online można otrzymać e-Receptę?

Od 8 stycznia 2020 roku wydawane są elektroniczne recepty. Może je wypisywać również lekarz online działający poprzez platformę haloDoctor.pl. Jak uzyskać e-Receptę i ile może to trwać?

 

Praktyczne i ekologiczne e-Recepty

 

Recepty papierowe odeszły do lamusa. Zastąpiły je ekologiczne i praktyczne warianty elektroniczne, które można równie szybko zrealizować w aptekach. Co istotne mogą być wypisywane nie tylko stacjonarnie, ale również dzięki lekarzom udzielającym konsultacji online. W ten sposób poprzez serwis haloDoctor.pl zostało wypisanych już ponad 100 tys. e-Recept, co doskonale pokazuje, jak praktyczne jest to rozwiązanie i jak dużą popularnością się cieszy.

 

Jak otrzymać e-Receptę online?

 

Wiemy już, że jest to możliwe i że z tej opcji korzystają tysiące pacjentów. Jak jednak proces uzyskania e-Recepty wygląda w praktyce? Konieczne jest oczywiście wybranie specjalisty, umówienie konsultacji oraz jej zrealizowanie. Podczas wizyty online lekarz poprosi o umotywowanie wypisania preparatów, do czego może być przydatna elektroniczna dokumentacja chorobowa. Chodzi tu zwłaszcza o silne lekarstwa przyjmowane na poważniejsze dolegliwości tak, aby specjalista miał pewność, że pacjent rzeczywiście ich potrzebuje.

 

Jak długo trzeba czekać na e-Receptę?

 

Po zakończeniu z lekarzem konsultacji online (może ona trwać zaledwie 5 minut), e-Recepta dociera do pacjenta od razu za pomocą kodu SMS oraz wiadomości e-mail wraz z plikiem PDF. W przypadku kodu, trzeba przekazać go razem z numerem PESEL w stacjonarnej aptece. Dokument PDF zostanie natomiast przez farmaceutę zeskanowany i na tej podstawie wyda on przepisane lekarstwa. Na e-Receptę nie trzeba więc długo czekać, co jest dogodnym rozwiązaniem dla pacjentów, którym szczególnie zależy na czasie.

 

Czy konieczna jest konsultacja?

 

Gdy leki przyjmowane są regularnie, a recepta niezbędna jest pilnie, warto wybrać lekarza gwarantującego wykonanie usługi jak najszybciej. Wówczas taka e-Wizyta może trwać zaledwie 5 minut. Wiele osób chciałoby jednak dodatkowo skorzystać z konsultacji i również jest to możliwe. Wtedy pacjent powinien wybrać nie tylko usługę wypisania e-Recepty, ale także konsultację. Najczęściej taka rozmowa z lekarzem online będzie trwała od 10 do 30 minut, choć zdarzają się również nieco dłuższe.

 

Dzięki działaniu platformy haloDoctor.pl możliwe jest szybkie uzyskanie e-Recepty. To bardzo wygodny wariant, zwłaszcza dla osób, które rożnego rodzaju preparaty muszą przyjmować regularnie, a które nie mają możliwości osobistego spotkania się z lekarzem danej specjalizacji.

 


 

Lekarz online na haloDoctor.pl wystawia zarówno e-Recepty jak i e-Zwolnienia. Skorzystaj z usług ponad 400 specjalistów z ponad 40 dziedzin medycyny: alergologów, pediatrów, internistów, kardiologów, chirurgów, onkologów, psychiatrów, dermatologów, fizjoterapeutów i wielu, wielu innych.